Справжнє обличчя Росії: московський піп відкрито заявив, що саморозвиток небезпечніше алкоголізму

Як стало відомо в одній зі своїх проповідей митрополит Калузький і Боровський Климент (Капалін Герман) сказав, що у вивченні великого числа іноземних мов є духовна небезпека.

«Чому комусь доводиться боротися з пристрастю алкоголізму, і для нього буде особистим досягненням випити не шість чарок, а п’ять. А інша людина, з родини поліглотів, в цей час вчить шостий іноземна мова. Які різні долі! І доля другого, на зовнішній погляд, привабливіше.

Але якщо дивитися з точки зору спасіння, Господь не буде з нас питати: скільки ми знаємо іноземних мов і в якому обсязі. Чи вміємо ми вирішувати інтеграли, витягати в розумі коріння з великих чисел і так далі. Ці навички потрібні виключно для земного життя.

Так, краще вчити іноземну мову, ніж пиячити, наркоманії або блудити. Але і тут є своя духовна небезпека, наприклад, впасти в гордість, вирішити, подібно повітрю фарисею, що «я не такий, як інші люди». Всі випивають і марнують час, а я розвиваюся. Невідомо, що небезпечніше для духовного життя».

Священнослужитель також додав, що попит з людей, схильних до алкогольної залежності через спадкові риси, набагато менше, ніж з «людини, який зростав у благополучній родині» і знає шість мов».

Митропролит заявив про це напередодні Всеросійського дня тверезості — вперше він був проведений в 1913 році за ініціативою служителів православної церкви. У березні 1914 року Святіший Синод прийняв рішення про щорічне відзначення Всеросійського Дня тверезості.

Дата була обрана на честь православного свята Усікновення глави святого Пророка Іоанна Предтечі (за новим стилем – це 11 вересня), під час якого слід дотримуватися суворого посту.

 

Share