США виступили з вимогою до Росії по Донбасу

Сьогодні четверті роковини Мінських угод, які Москва так і не почала виконувати.

Сполучені Штати Америки закликають Росію виконати Мінські угоди – припинити вогонь на Донбасі і прибрати звідти свої війська і озброєння. Про це йдеться в заяві посольства США в Україні з нагоди четвертої річниці Мінських домовленостей, інформує Сегодня.

Американці відзначають, що Москва так і не почала виконувати домовленості, під якими підписалася.

“Протягом останніх чотирьох років, що минають сьогодні з моменту підписання Тристоронньою контактною групою Комплексу заходів з виконання Мінських угод, Росія постійно не дотримується цих угод. Росія мусить припинити розпалювати створені нею гуманітарну, економічну та екологічну кризи, звільнити українських в’язнів, відвести озброєння і війська, здійснити негайне та всеосяжне припинення вогню”, – йдеться в заяві посольства.

1

Сьогодні виповнюється чотири роки Мінським домовленостям. У Мінську в ніч на 12 лютого Ангела Меркель, тодішній президент Франції Франсуа Олланд, Петро Порошенко та Володимир Путін підписали Мінські домовленості. І хоч за ці чотири роки жоден пункт “Мінська” так і не був виконаний, сторони продовжують за них триматися, називаючи безальтернативними.

Нещодавно спецпредставник США по Україні Курт Волкер, коментуючи запропонований мирний план по Донбасу спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, заявив, що заміни Мінських угод не буде.

Джерело

Share