Супрун підтримала легалізацію маріхуани в Україні

В Україні вона може допомогти майже двом мільйонам людей.Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що використання медичного канабісу є виправданим і реалізує права людей на меддопомогу.Про це йдеться на її сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.За словами Супрун, за таке використання виступають науковці, лікарі та пацієнти в усьому світі.

Так, медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика, запевняє урядовиця.

Чому канабіс дієвий у лікуванні?В.о. міністра пояснила, у чому полягає лікувальний ефект канабісу. Вона пояснила, що рослини роду Cannabis містять активні речовини — канабіноїди. Найбільш вивченими є тетрагідроканабінол (ТГК) та канабідіол (КБД).

Їхня дія відрізняється: ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему — це активна речовина «трави» чорного ринку. Разом з цим КБД майже не має психотропної дії, але знеболює, розслабляє і гальмує. В медичному канабісі переважає саме КБД.

Разом з цим, людське тіло має рецептори, чутливі до цих речовин, адже саме виробляє схожі молекули – ендоканабіноїди, «себто внутрішні канабіноїди», — пояснює Супрн.

«До них чутливі різні типи клітин: нейрони, клітини кишківника, сполучних тканин, ендокринних залоз та імунної системи. Система ендоканабіноїдів залучена в процеси сну, апетиту, заспокоєння і пам’яті», — йдеться у дописі.

Як вживають та коли прописують медичну марихуану?
Існують різні способи споживання канабіноїдів: олії, таблетки, мазі, куріння та вапоризація. Наприклад, дітям в разі епілепсії прописують пероральний прийом канабіноїдів.Медичний канабіс застосовують в таких випадках:

Хвороба Альцгеймера. Є істотні докази того, що регулярне помірне споживання канабісу допомагає сповільнити прогрес хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних хвороб
Рак. Головною цінністю медичного канабісу є паліативна допомога онкохворим. Втім, клінічні дослідження на людях наразі показали можливість використання канабісу у лікуванні базальноклітинного раку.

Хронічний біль. Масштабні рандомізовані подвійні сліпі клінічні дослідження показали ефективність та безпечність канабісу при хронічному болі.

Синдром подразненого кишківника, зокрема хвороба Крона та виразковий коліт. 50% пацієнтів із хворобою Крона повністю одужали, а 90% відчули значні покращення.

Множинний склероз (МС). Канабіс ефективний і безпечний паліативний засіб при цій хворобі. Крім того, дослідження вказують на можливий лікарський ефект канабісу у відновленні мієлінових оболонок нейронів при МС.

Епілепсія в дорослих і дітей. Медичний канабіс знижує частоту і тривалість епілептичних нападів, зокрема — в разі епілепсії, що не піддається медикаментозному лікуванню. Нудота і блювота внаслідок хіміотерапії.

В США медичний канабіс призначають також в разі посттравматичного синдрому і глаукоми. Є низка робіт, що вивчали ефективність медичного канабісу в разі тривожності, порушення сну, покращення апетиту в ВІЛ-інфікованих людей, депресії.

Урядовиця зазначила, що медичний канабіс має і побічні ефекти — запаморочення, байдужість, порушення пам’яті та звикання, вплив на серцево-судинні та респіраторні хвороби. «Звісно, перед будь-яким призначенням, лікар зважує користь та ризики застосування та виписує споживання таких препаратів лише за необхідності», — наголосила вона.

Супрун відзначила, що використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів в Україні.

Мережа вже почала реагувати на заяву. Так, прес-служба системи ProZorro не змогла оминути нашумілий мем з Ілоном Маском, який покурив марихуану у прямому ефірі.

Нагадаємо, у жовтні Канада стала першою країною «Великої сімки», де повністю легалізували марихуану. У магазинах країни закінчився канабіс через два дні після повної легалізації, а черги до крамниць, де він продавася, були настільки довгі, що поліції довелося патрулювати ці місця для вгамування натовпу.

На початку року австралійський уряд легалізував експорт марихуани для медичних цілей. Окрім цього, держава планує стати світовим лідером з експорту канабісу в світі. У Великій Британії легалізували медичний канабіс, а в Грузії наприкінці липня Конституційний суд скасував покарання за вживання марихуани, назвавши це «правом на вільний розвиток особистості».

Джерело

Share