Тепер права можна не показувати: Для водіїв зробили важливе уточнення

В Україні поліцейський не має права вимагати від водія документи на право керування авто, якщо у нього немає доказів правопорушення.

Про це йдеться на сторінці “Дорожній адвокат” у Facebook, посилаючись на висновок Верховного суду, пише Обозреватель.

Як приклад наводиться ситуація, коли поліцейський зупиняє водія нібито за порушення правил дорожнього руху, проте той відмовляється показати документи через відсутність, на його думку, правопорушення. В результаті інспектор виносить постанову і штрафує на 425 грн.

“Однак Верховний суд рішенням від 15.03.2019 дійшов висновку, що дії поліцейського і постанова про накладення штрафу є незаконними”, — наголошується у повідомленні.

У своєму рішенні суд зазначив, що, оскільки поліцейським не задокументовані і не підтверджені докази факту порушення водієм правил дорожнього руху, то вимоги інспектора до водія є неправомірним.

“Поліцейські зобов’язані врахувати зазначену позицію Верховного суду і припинити практику необґрунтованих зупинок”, — підсумували адвокати.

Як повідомлялося, у Верховній Раді запропонували посилити штрафи за їзду без паска безпеки в авто. У разі ухвалення закону покарання збільшиться в 10 разів (до 510 грн) і також зачепить тих водіїв, які нехтують безпекою своїх дітей.

Джерело

Share