Тримайтеся! Щойно в МВФ озвучили умови для нового траншу. Газ буде на вагу золота і це ще не все…

МВФ озвучив основні умови для УкраїниСтало встановлено, що необхідно виконувати України з метою заощадження партнерства з МВФ. У Міжнародному валютному фонді оголосили основні умови з метою надання Україні нового траншу за кредитною програмою stand by. Постійний уповноважений МВФ в Україні Йоста Люнгман в бесіді підкреслив 5 умов:

Ринкова вартість на блакитне паливо. Ринкова ціна на газ для населення України повинна бути вище, ніж діюча на 60%, і саме такого підвищення тарифів очікують від українського уряду в Міжнародному валютному фонді.
Виконання бюджету 2019 року.

Експерти відзначають, що, судячи з цих цифр, проект бюджету-2019 не те, що реалістичний, він, скоріше, оптимістичний. Зростання доходів держбюджету в 2019 році на 9,9%, або на 90,496 млрд гривень, Кабмін планує забезпечити за рахунок ПДВ, прибуткового податку і акцизів.

Приватизація держпідприємств. Нагадаємо, парламент прийняв закон про приватизацію тільки в першому читанні. Документ покликаний зробити систему продажу держпідприємств більш прозорою і привабливою для інвесторів.
Відкриття ринку землі.

Автори ініціативи пропонують, щоб протягом 2019-2024 років право купувати землю отримали тільки фізичні особи – громадяни України. Після 2024 право купувати землю пропонується надати українським аграрним компаніям, які останні три роки є сільськогосподарськими виробниками. Українські компанії зможуть сконцентрувати 30% аграрних земель району, 15% земель області, 0,5% земель України.

Виконання Україною обов’язків за зовнішніми боргами.

Люнгман прийняв звершення нашої держави, втім не в відсутності ноти розлади. “Не дивлячись на те що багато було завойовано за минулі 5 років, необхідно прийняти, що попередня програма нарощеного фінансування не виправдала абсолютно всіх покладених на неї надій. Залишається багато зробити, для того щоб закріпити українську економіку. Україна має амбітним планом на 2019 рік, якщо політичний фокус заставлений в вибори “, – позначив він.

У МВФ вважають, що всі без винятку пункти меморандуму, укладеного з Україною в грудні 2018 року вважаються потрібними з метою реформування. “У кожному проекті перед Фондом встає виклик – правильно пріоритезувати істотне число політик і заходів. Всі без винятку вони піддаються тесту на значимість з точки зору макроекономічного значення”, – повідомив уповноважений Фонду.

І пригадав, що головною мішенню проекту, розпочатого в 2014 році, було формування обставин для обслуговування Україною зовнішнього держборгу. “Ні для кого ніяк не було раптовістю, то що в даний час Україна вступає в період відносно значних боргових виплат … Протягом останнього півроку інтернаціональні ринки грошових коштів позначилися конкретної нестабільністю. За таких обставин Україні слід утримувати макроекономічну стійкість, знижувати власну заборгованість, здійснювати структурні реформи, які дадуть можливість зацікавити трейдерів і подібним способом підвищити зростання “, – позначив Йоста Люнгман.

Джерело

Share