“Це провокація!”: У Лаврова сталася істерика через закріплення в Конституції України курсу на ЄС і НАТО

Голова МЗС РФ назвав це “провокацією”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що закріплення в Конституції України курсу країни на Євросоюз і НАТО спрямоване на знищення Мінських домовленостей.

Як передає УНІАН, про це Лавров сказав на зустрічі з представниками Асоціації європейського бізнесу.

“Те, що зараз з такою гордістю і помпою президент Порошенко підписав закон, що зобов’язує Україну вступати до НАТО, викликало в мене ще більші сумніви – чи хоче він виконувати Мінські домовленості”, – сказав Лавров. Він стверджує, що від Донбасу Україна вимагає “возз’єднатися не на основі Мінських угод, а на основі Конституції, яка тепер “вимагає вступу до НАТО”.

Ця провокація спрямована на пряме знищення Мінських домовленостей”, – сказав Лавров. За його словами, Франція і Німеччина повинні звернути увагу на це і пред’явити “ці закономірні й очевидні претензії українському керівництву”.

“Мабуть, доведеться це вже робити після виборів (президента), а потім будуть парламентські вибори”, – зазначив Лавров.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО (№ 9037). 19 лютого закон підписав у Верховній Раді президент Петро Порошенко. 20 лютого закон був опублікований у газеті «Голос України», а сьогодні, 21 лютого, він набрав чинності.

Джерело

Share