ЦВК пояснила, чому держава не проведе дебати на “Олімпійському”

Центральна виборча комісія каже, що теледебати між кандидатами у президенти, організовані за державні кошти, проводяться у Національній суспільній телерадіокомпанії України.

Про це йдеться у прес-релізі Центрвиборчкому.

Порядок проведення дискусії, яку оплачує держава, затверджений Законом “Про вибори Президента” та постановою ЦВК від 5 травня 2014 року № 472.

“Теледебати проводяться в студії, оформлення якої не може містити агітаційних матеріалів на користь будь-якого із кандидатів”, – зазначають у ЦВК.

Організовує дебати НСТУ в останню п’ятницю перед днем голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі. Тривати ефір має не менше 60 хвилин.

ЦВК наголошує, що дебати перед другим туром проводяться у разі його призначення. Станом на 4 квітня офіційно ще не встановлені результати виборів 31 березня 2019 року, а отже, не призначене повторне голосування.

“Важливість цих теледебатів є беззаперечною як з точку зору дотримання Закону, так і з точки зору суспільного інтересу”, – наголошують у Центрвиборчкомі.

Водночас, відомство зазначає, що кандидати мають право за рахунок власних виборчих фондів проводити агітацію в інших формах.

Зокрема, інші телеканали можуть організовувати дебати, які оплачуватимуться кандидатами. Такі програми теж регламентовані законом: мають транслюватись в прямому ефірі, проводитись у строки, визначені для агітації, у проміжку між 19 та 22 годинами.

При цьому ЗМІ, який надав ефірний час одному кандидатові, не може відмовити іншому на аналогічних умовах.

Однак ЦВК звертає увагу, що агітація має розпочинатись після призначення другого туру і закінчуватись о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування

“Тому до встановлення Центральною виборчою комісією результатів голосування у день виборів президента України 31 березня 2019 року проведення передвиборної агітації у будь-яких її формах є грубим порушенням вимог закону. Дискусії між субʼєктами виборчого процесу щодо місця та умов проведення теледебатів можуть бути сприйняті як передвиборна агітація“, – пояснила ЦВК.

Джерело

Share