“Ця влада вже йде”: Новинський заявив про повернення храмів ПЦУ до УПЦ МП

Перехід храмів УПЦ МП в підпорядкування Православної церкви України проходить шляхом “рейдерських захоплень” за підтримки місцевої влади та “потурання правоохоронних органів”.

Про це заявив глава фракції “Опозиційний блок” у Верховній Раді Вадим Новинський, повідомляє Фокус.

“Влада, яка йде продовжує гоніння на канонічну Українську Православну Церкву і рейдерські захоплення її храмів, особливо в єпархіях, розташованих в Західній Україні”, – заявив він.

За словами депутата, після незаконної перереєстрації статутів парафій “за допомогою право-радикалів і бандитуючих структур” “йдуть силові захоплення храмів, священиків б’ють, а прихожан залякують”.

“Не порушуйте законодавство і Конституцію України на догоду президенту, який іде інакше будете притягнуті до відповідальності за рейдерські захоплення храмів в суворій відповідності з українським законодавством”, – підкреслив він.

Все це свавілля відбувається при повному сприянні губернаторів західних областей – Рівненської та Волинської. А також цьому сприяють глави районних адміністрацій і сільських рад. І все це відбувається при повному потуранні силовиків західної України, оскільки всі звернення віруючих до правоохоронних органів залишаються без уваги” , – зазначив Новинський.

У зв’язку з цим нардеп закликав усіх “діяти відповідно до закону”, намагаючись “зберігати міжконфесійний мир”. Також він додав, що храми, які “були захоплені незаконно” будуть повернуті УПЦ МП.

Джерело

Share