У Білорусі прокладають військові дороги до кордону з Україною – ЗМІ

Дорожню інфраструктуру, яку будують у Брестській області, може бути використано для доправлення живої сили, озброєння і військової техніки впритул до кордону з Україною, заявило джерело білоруського сайта “Хартия-97”.

На території заказника “Ольманські болота” у Столінському районі Брестської області Білорусі, що межує з Україною, тривають масштабні роботи з будівництва та модернізації доріг, які може бути використано з військовою метою. Про це 6 лютого повідомив білоруський сайт “Хартия-97”, пише Гордон .

Анонімне джерело в уряді України розповіло сайту, що автодорожня інфраструктура, яку будують у Білорусі, спрощує доправлення прикордонників до місць служби, надає додаткову можливість для переміщення військової техніки білоруської армії на полігон Поліський, а крім того, її може бути використано для доправлення живої сили, озброєння й техніки впритул до кордону з Україною.

Протягом 2014–2017 років було створено під’їзні шляхи з тилових районів Білорусі до прикордонної застави “Ольмани”, що межує із селом Переброди Дубровицького району Рівненської області, до прикордонних постів “Мутвиця”, “Хінічев”, пропускного пункту “Селище”, що межують із селами Дроздинь, Заболоття і Познань Рокитнівського району Рівненської області. Протяжність доріг становить приблизно 96 км.

У безпосередній близькості від цієї ділянки білорусько-українського кордону розташовані українські міста Житомир і Новоград-Волинський Житомирської області, у небезпечній близькості – столиця України Київ, підкреслило джерело.

Зі свого боку, білоруські екологи побоюються, що масштабне будівництво завдасть великої шкоди унікальній екосистемі Ольманских боліт, зазначає “Хартия-97”.

Загальна протяжність кордону Білорусі з Україною становить 1084 км. 24 вересня 2018 року президент Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився збільшити кількість прикордонників на кордоні з Україною.

Джерело

Share