У порт Одеси увійшов есмінець ВМС США з крилатими ракетами

Ракетний есмінець Військово-Морських Сил США ” USS Donald Cook” вранці 25 лютого вступив в Одеський морський торговий порт.

Американський ракетний есмінець “Дональд Кук” (USS Donald Cook (DDG 75), підписаний 19 лютого в Чорне море, в понеділок прибув до Одеси, інформує Ukr.Media.

Американський есмінець, несучий до 56 крилатих ракет “Томагавк” з дальністю дії 1,6 тис. км, пришвартувався біля пірсу поблизу Одеського морського вокзалу. Корабель пробуде в Одесі до 27 лютого.

За даними оборонного відомства Туреччини, минулого тижня американський корабель провів у Чорному морі навчання з турецьким ракетним фрегатом “Фатіх” (TCG Fatih).

“Дональд Кук”, оснащений системою протиракетної оборони “Іджіс”, поряд з есмінцями ВМС США “Карні”, “Росс” та “Портер”, розміщений на постійній основі в Європі на іспанській військовій базі в Рота. Ці кораблі разом з наземними базами ПРО “Іджіс” у Польші та Румунії є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи протиракетної оборони.

“Операції корабля у Чорному морі зміцнять взаємодію з союзниками і партнерами по НАТО і продемонструють колективну рішучість щодо забезпечення безпеки в Чорному морі в рамках операції “Атлантична рішучість”, – говорилося в повідомленні 6-го флоту після заходу есмінця в Чорне море.

Джерело

Share