У Верховній Раді хочуть ліквідувати “Укроборонпром”: що відбувається?

Народні депутати України зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонують ліквідувати “Укроборонпром”.

Проект закону опублікований на сайті Верховної Ради.

Автори законопроекту заявляють, що “метою проекту закону є вдосконалення механізму управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі, підвищення економії та ефективності використання бюджетних коштів в результаті забезпечення прозорості та відкритості проведення процедур закупівель для потреб оборони”.

Головною причиною для створення законопроекту народні депутати називають неефективність державного підприємства “Укроборонпром”.

“З метою підвищення ефективності управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі законопроектом пропонується внести зміни до Закону України “Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі” в частині ліквідації Державного концерну “Укроборонпром” і підпорядкування підприємств – учасників Концерну – центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Народні обранці вважають, що в умовах проведення ООС, ведення збройної агресії з боку Росії, загрозу національній безпеці та обороноздатності може становити проведення приватизації цілісних майнових комплексів державних підприємств оборонно-промислового комплексу.

Окрім того, стало відомо, в яку суму обійдеться оцінка фінансової діяльності скандального державного підприємства «Укроборонпром».

За словами заступника голови РНБО Сергія Кривоноса, міжнародний аудит підприємства може обійтися державі в 5 мільйонів доларів США.

Кривонос зазначає, що сума в масштабах держави не є катастрофічною – відповідне рішення має ухвалити уряд.

Як підкреслив чиновник, Кабмін вже проводить консультації щодо реалізації цієї ініціативи.

Нагадаємо, раніше підприємство «Укроборонпром» опинилося в епіцентрі корупційного скандалу. Журналісти з’ясували, що в ДП займалися незаконною закупівлею військових запчастин з Росії через фірми-прокладки за завищеними цінами. Одним з організаторів цієї схеми називали Ігоря Гладковського – сина заступника голови РНБО Олега Гладковського.

Джерело

Share