Важливо! Україна готує новий прохід через Керченську протоку

Україна разом із міжнародними партнерами готує черговий прохід через Керченську протоку. Пояснюють, ми повинні нагадувати Росії, що Азовські води — наші. Про це повідомляє «24 канал».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вже веде перемовини з Францією та Німеччиною, щоб ті підтримали операцію. Можливо, залучать ще й Велику Британію.

«Ми також обговорюємо, яким чином ми можемо пройти Керченську протоку. Це питання нашого довірливого діалогу з нашими друзями», — заявив він.

Однак російське посольство вже погрожує Лондону. Росіяни й не приховують, що готові знову атакувати.

«Ми повинні чинити так, як потрібно чинити: відкрили вогонь – отримайте відповідь. Якщо там будуть якісь морські піхотинці чи ще хтось, нічого пострибають у воду, ми їх підберемо», — пробував кепкувати колишній глава комітету оборони РФ Володимир Комоєдов.

Українські ж дипломати переконані, що присутність на облавку кораблів міжнародних спостерігачів може запобігти російській агресії. Але спостереження, найімовірніше, буде непрямим. За операцією будуть наглядати з моря та з повітря. Проте американські військові переконані, що спостерігачі повинні бути саме на покладі.

«Наступний крок буде дуже мудрий. Потрібно залучити міжнародних спостерігачів, журналістів. Можете навіть взяти мене на український корабель. І побачимо, чи росіяни таранитимуть його цього разу. Якщо ж вони зроблять це, то з ними й справді щось негаразд, — пояснив капітан першого рангу у відставці ВМС США Гаррі Табах.

На жаль, входити у Керченську протоку військово-морські кораблі США та НАТО не можуть. Це забороняє наразі чинна угода України з РФ про співпрацю у використанні протоки та Азовського моря. І цю угоду ще доведеться денонсовувати.

Але у будь-якому випадку, переконані експерти, черговий прохід потрібен, адже це демонстрація того, що протока є міжнародною, й Україна має на неї таке ж право, як і Росія. «Ми не повинні коритися людям, котрі не поважають закони та не поважають міжнародне морське право, — зазначив військовий експерт Михайло Самусь.

Він вважає, що українські військові кораблі мають щодня проходити з Азовського моря в Чорне, а потім відразу ж розвертатися і йти знову з Чорного в Азовське.

Джерело

Share