“Україна оточена”: генерал розповів, наскільки близько російські танки наблизилися до Києва

Мілітаризований Крим являє собою реальну загрозу для України у зв’язку з тим, що він знаходиться в безпосередній близькості до материкової частини країни, заявив колишній заступник начальника Генштабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор Ігор Романенко.

Він підкреслив, що військовий потенціал Криму Росія наростила дуже суттєво: на тактичному та оперативному рівнях і в підсумку він доведений до стратегічного рівня.

«Відбулося нарощування усіх сил: наземних, повітряних, морських, причому надводних і підводних. Потенціал піднято до стратегічного рівня», – зазначив експерт. Він вважає, що цими можливостями Росія може «накрити» всю Україну з південно-сходу.

«До того ж, тепер російські війська заведені в Білорусь. У підсумку, якщо поглянути на карту, то можна побачити, що Україна опиняється фактично оточена Росією, з трьох сторін.

У Білорусь війська були заведені в минулому році під виглядом створення спільної системи ППО Росії і Білорусі, потім війська частково були виведені, але там залишилося достатню кількість військ, щоб при необхідності зробити коридор. І я не думаю, що у білорусів достатньо сил протистояти яким завгодно планам Росії.

Цей коридор потрібен Росії для того, щоб російські війська могли зайти в Україну з півночі. До того ж, для Росії це стратегічний напрямок, тому що це найкоротша відстань до столиці України Києва. А підхід зберігається старий: захопи столицю, і це стане дуже серйозною проблемою для супротивника», – попередив Романенко.

Він також нагадав, що хоч міністр оборони РФ Сергій Шойгу в 2014 році і обіцяв, що Росія поверне Україні всю військову техніку з Криму, однак ні кораблів, ні літаків, повернуто не було.

«А якщо віддавали, то поламану і непридатне для подальшої експлуатації техніку, наприклад, танки без двигунів. У підсумку, те, що нам повернули, було придатне хіба що для розбирання на запчастини», – резюмував експерт.

Варто нагадати, що раніше, колишній заступник генерального секретаря НАТО і екс-посол США в Росії Олександр Вершбоу, коментуючи конфлікт між країнами заявив, що повномасштабна війна Російської Федерації проти України можлива, хоча і не дуже ймовірна.

Джерело

Share