Україна посилює морський контроль

До 2022 року планується встановлення надпотужного радару, модернізація постів спостереження та створення Об’єднаного центру морських операцій.

Морська охорона посилить нагляд за державним кордоном України. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Для посилення контролю залучать наявні сили та засоби. Також морська охорона планує розгорнути нову техніку, логістику, а також збільшити кількість кваліфікованих кадрів.

Протягом тижня українські моряки забезпечували супровід іноземних суден від заходу в територіальні води України і аж до прибуття в порт. Під час патрулювання морські прикордонники виявили 11 громадян України та одного громадянина Росії, які порушили порядок в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій. Вони сплатять штраф.

Варто зазначити, що останні військові навчання, провелись на межі бойового зіткнення. У штабі Об’єднаних сил повідомили, що під час виходу українських кораблів та стрілянину, росіяни підняли свою авіацію і направили в бік Маріуполя відразу чотири своїх судна

Окрім того, голова Держприкордонслужби Петро Цигикал повідомив журналістам, що ДПСУ хоче закупити у Франції 22 патрульних корабля.

Це допоможе Україні повністю прикрити кордон на Азовському і Чорному морях.

«Наше завдання – створити в Азовському і Чорному морях потужні і мобільні угруповання прикордонних кораблів і катерів, які могли б оперативно і ефективно виконувати як правоохоронні функції, так і протидіяти загрозам на початковому етапі збройного конфлікту … Якщо всі питання по цій угоді будуть успішно вирішені, це дозволить нам повністю прикрити лінію морського кордону і забезпечити надійну її захистів ».

За словами Цигикала, переговори ведуться за сприяння МВС, проте про можливі терміни їх завершення головний прикордонник не повідомив.

Про ці ж переговорах ще перед Новим роком говорив і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він розповів, що мова йде про сучасні катера довжиною 32-35 метрів, які будуть виготовлятися на одному з українських заводів у співпраці з французькою стороною, але з «високим ступенем локалізації проекту в Україні».

Джерело

Share