Українські президенти на пенсії! Хто з п’яти екс-президентів має право довічного грошового утримання?

Колишніх президентів, кажуть, не буває. Справді. І вони заслуговують на фінансову допомогу від держави — ще б пак, керувати країною (навіть якщо так косо і криво, як деякі з них це робили) — важка праця. Як же оцінити потуги Президента, який раніше займав головне крісло країни?

За логікою, мала б існувати чітка процедура визначення суми. Мала б. Але її нема. Тож, приміром, Ющенко за останні 7 років отримав не один мільйон гривень з державного бюджету. Так, хоча нашій державі вже 26-ий рік і ми обрали вже п’ятого Президента, Закон «Про Президента України» існує лише як проект. Тож кожен новий Президент може дати довічне грошове утримання попередникові, якщо той йому, приміром, свого часу чимось прислужився, або ж не дати.

Виходить така дивина.

В Україні один чинний Президент, але тепер платять двом. Саме так. І Петро Порошенко, і Віктор Ющенко за минулий рік отримали трішки більше як 336 тисяч гривень зарплати. У Державному управлінні справами підтвердили, що для Віктора Ющенка передбачене довічне грошове утримання. «Відповідно до Указу Президента України від 12 березня 2010 року №349 «Про забезпечення, обслуговування та охорону В. Ющенка» (підписаного, до речі, В. Януковичем — Авт.)

Державне управління справами виплачує довічне грошове утримання президентові України, строк повноважень якого закінчився, Ющенку В. А., — повідомив  Іван Куцик, керівник Державного управління справами. «Йдеться про виплату в розмірі місячного фонду оплати праці Президента України». Чи отримують таке ж довічне грошове утримання попередні президенти України — Леонід Кравчук та Леонід Кучма? У ДУСі запевняють, що ні. Але нам вистачає довічно утримувати і Ющенка.

Скільки уже витратили на це?

Можна судити хоча би по зарплатах його наступника, президента-втікача Януковича, який так щедро подбав про свого попередника. Отож. У деклараціях втікача Януковича за 2011 та 2012 роки вказана зарплата 757 615 та 774 877 гривень. Відповідно, така ж сума нарахована й Вікторові Андрійовичу. Зарплата ж Порошенка у 2016 році становила 366 тисячі 342 гривні, і у Віктора Андрійовича — ті самі цифри в платіжці. Отже, екс-президент Ющенко отримував торік щомісяця по 28 тисяч гривень. Указ є указ! Нехай і зрадника Януковича. А до 17 квітня 2015 року цей указ мав ще й гриф обмеження доступу  «Для службового користування».

Знаєте, чому? Ймовірно, тому що в цьому документі йдеться не лише про щомісячне грошове утримання, а й про фінансування роботи апарату «для забезпечення діяльності В. Ющенка» — радника і двох помічників. Також екс-президентовi Ющенку, відповідно до указу Януковича, надавалася в користування з обслуговуванням та охороною строком на 18 місяців дача №29 будинку відпочинку «Конча-Заспа» ДУС. А у подальшому — в довічне користування дача №2а будинку відпочинку «Конча-Заспа». Тим часом сам Віктор Ющенко заявив, що переїхав з державної дачі (будинку №29 — триповерхової споруди площею 2,5 тисячі квадратних метрів, з 15-метровим басейном, земельною ділянкою 3 гектари та флiгелем для гостей) лише наприкінці 2013 року. Хоча мав би — ще восени 2011-го.

А що ж інші президенти України?

Чи мають такі ж довічні привілеї від держави, як Ющенко? Свого часу (у 2016 році) перший президент України Леонід Кравчук поскаржився на розмір своєї пенсії, заявивши, що за його пенсію у розмірі 14 тисяч гривень (тоді це було 518 доларів) державі мало би бути соромно. «Я про це говорив Кучмі, говорив Ющенковi, говорив Януковичу, говорив Порошенку, а віз і нині там», — пожалівся Леонід Макарович.

Share