Українці отримають безкоштовне житло! Кому пощастить та що потрібно знати кожному!

В стінах Верховної Ради прийняли проект закону про соціальне житло для українців, але отримають його не усі.

«Потрібно, щоб закон опублікували, тільки тоді він набуде чинності. Але до нас вже багато дзвонять і пишуть, задають питання – як стати на облік. Головне, всі повинні розуміти, що це житло – тимчасове. У ньому можна тільки проживати певний час», – зазначила вона.

Більш того, Юрлова розповіла, хто зможе стати на облік в чергу на отримання житлової площі.

«У всіх містах є соціальні фонди житла, правда, десь більше, а десь менше. Стати в чергу можуть всі переселенці, у кого немає тут житла, а їх квартири або будинки знаходяться на непідконтрольній території або зруйновані під час військових дій. Для цього переселенцю достатньо взяти виписку з реєстру нерухомості, з якої буде зрозуміло, що квартира чи будинок – на окупованій території», – підкреслила вона.

У той же час тим українцям, стверджує юрист, чиї домівки знаходилися на підконтрольній Києву території, але були зруйновані через АТО, потрібно буде скласти акт обстеження житла.

Як повідомлялося раніше, введено нові категорії українців, які можуть отримати від держави квартиру. Верховна Рада змінила законодавство «Про житловий фонд соціального призначення». Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зміни торкнулися черги на житлову площу від фонду соціального призначення. Тепер у неї включили внутрішніх переселенців, а також ще кілька категорій громадян.

Тепер стати на соціальний квартирний облік в Україні зможуть громадяни, для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону.

Також таким правом зможуть скористатися українці, середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік (у розрахунку на одну людину) в сумі менше середньої вартості оренди житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством.

На квартирний облік можуть претендувати і внутрішньо переміщені особи, у яких немає іншого житла для проживання на підконтрольної українському уряду території або житло яких зруйновано і не придатне для життя.

Джерело

Share