Українців зобов’яжуть повернути гроші державі! Кого будуть розоряти, розкриті деталі!

В пропрезидентській політсили «Слуга народу» готують масштабну перевірку бюджетникам, під ударом може опинитися кожен

Про це повідомив парламентарій Данило Гетманцев.

«Для початку буде складений єдиний автоматичний реєстр усіх пільговиків. Це означає, що в єдину базу потрапить інформація про кожному, хто отримує гроші від держави (базу будуть постійно наповнювати новою інформацією). Причому персональні дані будуть при цьому захищені законом. Ніхто з чиновників не повинен розголошувати ці відомості. Інакше загрожує кримінальна відповідальність», – йдеться в повідомленні.

Після цього за справу візьмуться відповідні державні служби, які почнуть перевіряти українців.

«Потім служби, що видають бюджетну допомогу від держави перевірять, чи справді людина потребує цієї допомоги й чи не надала вона підроблені документи. Перевірка відбуватиметься в три етапи, причому, останній може тривати ще три роки після того, як виплату скасували», – підкреслюється в повідомленні.

Якщо в ході перевірки будуть виявлені порушення, то всі отримані з бюджету кошти необхідно буде повернути.

«У разі, якщо громадянин добровільно відмовиться це зробити, то органи влади можуть звернутися до суду і стягнути всю незаконно виплачену суму в бюджет», – уточнюється в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, у березні 2020-го Пенсійний фонд та інші відомства зберуть дані по інфляції і середній зарплаті, після чого пенсії українців знову перерахують. «Загального» підвищення не буде: розмір надбавки буде розраховуватися індивідуально.

Так, розрахунковий розмір виплати (без урахування надбавок) збільшать на певний відсоток. Цей відсоток порахують як суму половини інфляції за 2019-й і половини від зростання середньої зарплати.

Щоб отримати більше, необхідно буде мати високий стаж (від 35 років). Важливо, що навіть якщо продовжити працювати вже після виходу на пенсію, виплату можуть перерахувати з урахуванням оновленого показника. Крім того, для високої надбавки необхідно мати легальну зарплату значно вище середньої по країні.

Джерело

Share