Українцям повернули можливість піти на пенсію за вислугою років

Стало відомо, що українцям повернули можливість піти на пенсію за вислугою років.

Відповідне рішення прийняв Конституційний суд. Тепер ті категорії людей, які мають право на пенсію за вислугу років, можуть піти на відпочинок раніше. Чекати досягнення загальноприйнятого пенсійного віку у 50-55 років уже не треба. Кого це стосується та, скільки років стажу треба мати, що піти на пенсію за вислугою років розповідає Апостроф.

В усьому світі є професії, які вважаються шкідливими для працівника. Це стосується льотчиків, працівників освіти, охорони здоров’я, артистів театрально-концертних підприємств і колективів, геологів, доярок та докерів.

У таких видах професій передбачено, що людина має право працювати менше років і піти на заслужений відпочинок раніше. Проте, у кожній професії є своя норма трудового стажу — 20, 25, 30 років.

Але у 2015 році до базового закону “Про пенсійне забезпечення в Україні” від 1991 року внесли зміни. Відповідно до них, ті, хто має право на достроковий вихід на пенсію, все одно змушені допрацювати до 50-55 років. Іншими словами, якщо льотчик вже немає здоров’я, щоб літати, то він змушений допрацьовувати собі на пенсію будь-де — хоч охоронцем.

Та нещодавно КС визнав цю норму неконституційною і ухвалив її скасувати. Пояснення просте — робота у вказаних професіях може дуже посадити здоров’я людини. Тому часто буває, що такий працівник просто не в змозі працювати далі. Він не може прогодувати себе до моменту отримання пенсії за загальним пенсійним віком. І, звісно, сам опиняється в небезпеці.

“З викладеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов’язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років”, — йдеться у повідомленні на сайті Конституційного суду.

Тому українцям повернули можливість піти на пенсію за вислугою років. Тепер льотчики, медики, освятни та інші зможуть скористатися цією можливістю, щоб піти на заслужений відпочинок раніше за інших.

Джерело

Share