В Кремлі почалася паніка! Путін зазнав найбільшої геополітичої поразки

Путін зазнав найбільшої геополітичої поразки – ЄС перетворив в ніщо “Північний потік – 2”. ЄС незабаром внесе в свою Газову директриву поправки, які перетворять “Північний потік – 2” в збитковий проект. Це найбільший геополітичний програш Москви.

СЄС в найближчий час внесе правки в свою Газову директиву, чим зобов’яже російський газопровід “Північний потік – 2” підкорятися жорстким правилам внутрішнього європейського ринку. Документ не зможе поставити хрест на проекті, проте позбавить Москву всіх привілеїв. Підтримка Німеччини росіянам не допомогла. Франція раптово виступила за поправки, завдавши по газопроводу нищівного удару.

“Купівля (Кремлем – ред.) Колишнього німецького канцлера Шредера , який лобіює інтереси Кремля, виявилася викиданням грошей на вітер”, – констатував Мюрид . Він упевнений, майбутнє “Північного потоку – 2” дуже сумне. Проект буде працювати тільки в половину від задуманої потужності.

“Замість 2 труб Потоку в Європу можна буде завантажити тільки одну. Другу доведеться здавати іншим виробникам”, – пояснив експерт. Він нагадав, що така ж проблема у Кремля трапилася раніше і з “Турецьким потоком”.

“Це важкий удар по всій путінської стратегії обходу України”, – підкреслив Мюрид. Тепер очевидно, що Москва не зможе обійтися без українського транзиту. Більш того, Україна залишиться основним транзитером газу в Європу, а “Північний потік – 2” буде допоміжним. Це дає Києву можливість диктувати Кремлю свої умови, і вони, по всій видимості, будуть жорсткими.

“Виходить, що дві війни – в Україні і Сирії, десятки мільярдів доларів, кинуті на будівництво труб – все це виявляється безглуздим. Кремль поліпшив ситуацію для Європи, диверсифікувавши за свій рахунок структуру поставок газу в Європу, але так і залишився повністю залежним від умов поставок. Бездарний і неосвічений верховний геополітик програв всім, всюди і в усьому. А заплатили і будуть платити за його провал російські громадяни, у яких вкрали всі ці шалені гроші на путінські авантюри “, – констатував Мюрид.

«>Джерело

Share