В НБУ розповіли про нові правила розрахунків у чеках. Будем більше чи менше платити по рахунку?

Національний банк України затвердив правила округлення суми готівкових розрахунків у чеку, які діятимуть з 1 липня 2018 роки після припинення додаткового карбування в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

За даними НБУ, відповідні норми передбачені постановою правління НБУ від 15 березня 2018 року №25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Згідно з постановою, з 1 липня 2018 року, в разі відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, підприємства торгівлі і сфери послуг можуть проводити округлення в чеку суми розрахунків готівкою в бік зменшення при сумі від 1 до 4 копійок або в бік збільшення – при сумі від 5 до 9 копійок.

«Національний банк України очікує, що правила округлення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків», – йдеться в повідомленні.

При цьому, округлення не проводитимуться при безготівкових розрахунках. На думку НБУ, рішення Національного банку про припинення карбування дрібних монет і поступову заміну дрібних банкнот монетами не приведуть до прискорення інфляції в Україні.

Share