“Ви боїтеся “Слава Україні!”, бо підступно напали на Україну й загарбали наш Крим і Донбас.” Клімкін жорстко відповів росіянам

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін на офіційній сторінці у Facebook жорстко відповів росіянам:

«Вітання «Слава Україні!» звучить не тільки патріотично, а ще й гордо. І для нас, і для наших друзів. Тому-то вони так і звертаються до нас по всьому світу, в тому числі й відомі політики, лідери багатьох демократичних країн. Це стало i їхнім вітанням. Тільки Росія від нього сахається й сприймає як вороже для себе. А причина проста.

Росія підступно напала на Україну й загарбала наш Крим і Донбас. Через це у словах «Слава Україні!» й чує загрозу для себе, ще й вимагає, аби так вважав і весь світ. Подібна неадекватна реакція характерна для осіб, які вчинили кримінальні злочини.

Ми ж, українські дипломати, будемо спокійно й послідовно пояснювати нашим зарубіжним партнерам причини хворобливої російської нервозності.

І переконаний: дедалі більше друзів вітатимуть нас щирими словами: «Слава Україні!»

P.S. І про футбол. Оскільки спорт формально відділено від політики, МЗС утримується від прямої полеміки з FIFA, хоча нам і не подобається, що сама Федерація явно не цурається політичних ігрищ.

А от із усіма іншими – попрацюємо. Українську позицію міжнародним футбольним чиновникам уже висловила Федерація футболу України. Та й півтори сотні тисяч наших уболівальників також сказали своє вагоме слово.

Нагадаємо, що Володимир Ар’єв у Facebook опублікував пост про те, що вся історія з обвалом рейтингу ФІФА насправді має колосальне значення поза межами флешмобу.

Останніми роками Росія робила все можливе для розсварення і подрібнення патріотично налаштованих українців. Ми гриземося через внутрішні справи натхненно і самовіддано. Ніби назавжди. Я сам вже було відчув щось схоже на розпач, адже за таким вінігретом іде напад, розділених легше ламати.

Але якщо чіпають важливе, все стає інакшим. Це свідчить про дорослішання. Тому після такої акції Кремль має всерйоз зрозуміти що досягти мети йому поки не вдалося. І що ті 150,000+, що згуртовано вбивали рейтинг продажної структури, будуть серйозною проблемою для РФ у разі чогось гіршого.

Сподіваюсь, найближчим часом відчуття єдності у важливий момент вдастся не розгубити.

Share