“Відмивання грошей”: ГПУ оголосила підозру найближчому оточенню Порошенка. Кум президента дав задню

Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва в ГПУ, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних проваджень Костянтин Кулик підтвердив інформацію, яку розтиражували у ЗМІ, про пред’явлення підозр найближчого оточення Порошенка.

«Так, я підтверджую, що такі підозри були оголошені», – повідомив Кулик.

Також у Мережі показали фотокопії підозр, пред’явлених ГПУ людям з найближчого оточення Петра Порошенка: Валерії Гонтарєвій, заступнику голови АП Філатову і Ложкіну і іншим.

1

1

Згодом інформацію про завершення справи Курченко підтвердив і Юрій Луценко, який, при цьому, відмовився згадувати якісь прізвища з оточення Порошенка. Проте пізніше в ГПУ стало відбуватися щось дивне.

Так, прес-секретарі Луценко раптово виступили адвокатами Гонтаревої і компанії з оточення Порошенка. Лариса Сарган, прес-секретар Генпрокурора Юрія Луценка, і спікер ГПУ Андрій Лисенко поширили офіційну заяву ГПУ про те, що оголошення підозр Гонтаревій, Ложкіну, Стеценко і Філатову було проведено з порушенням законодавства.

«Генеральна прокуратура України інформує, що так зване повідомлення про підозру В.Гонтаревій, Б.Ложкіну, К.Стеценку, О.Філатову було здійснено з порушенням процесуального законодавства, яке вимагає:

а) наявності достатніх доказів;

б) доручення старшого групи прокурорів;

в) особистого вручення.

Жодна з цих вимог не була дотримана прокурором К.Куликом. Відтак, зазначені особи не вважаються підозрюваними в розумінні ст. 42 КПК», — написала Сарган.

Також вона додала, що правову оцінку дій прокурора Кулика буде встановлювати Державне бюро розслідувань.

З чого усе почалося?

Напередодні в американських ЗМІ з’явилася інформація про те, що ГПУ оголосила найближчого оточення Порошенка в махінаціях з Курченком на мільярди гривень.

Як повідомило видання Forum Daily, посилаючись на документи, наявні в розпорядженні редакції, Генпрокуратура завершила розслідування проти Сергія Курченко. Підозри у відмиванні мільярдів «сім’ї» Януковича оголошені його співучасникам: екс-глави АП Ложкіну і колишній голові Нацбанку, чинному заступнику голови Адміністрації президента Філатову і іншим.

В цілому підозри пред’явлені 98 особам, в тому числі, 12 вищим посадовим особам міністерств і відомств, а також Нацбанку і шести керівникам обласних держадміністрацій.

На даний момент справа Курченка налічує 3000 томів і ведеться з 2014 року.

Джерело

Share