“Він підтримує”: Петро Порошенко відреагував на скандальне розслідування і звинувачення проти своїх соратників

Скандал навколо розкрадань у сфері оборони набуває все більших обертів. Так головний фігурант скандального розслідування порталу «Бігус-інфо», перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський ініціює припинення своїх повноважень на час розслідування справи про закупівлі армії.

Також чиновник звернувся до правоохоронців з проханням перевірити факти, оприлюднені журналістами.

«Щоб уникнути інсинуацій, особисто звертаюся і до Головної військової прокуратури, і до НАБУ із заявою якомога швидше перевірити все, що викладене в «розслідуванні», і дати відповіді і мені, і всьому суспільству», — заявив Гладковський.

Крім цього, прес-служба держконцерну «Укроборонпром», чиновників якого також звинувачують у протиправних діях, повідомила, що вважає некоректним оцінювати висунуті звинувачення, оскільки «журналісти не зазначили джерело інформації і зробили такий маніпулятивний виклад окремих фактів».

На ситуацію уже встиг відреагувати президент Петро Порошенко. Зокрема, він підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов’язків першого заступника секретаря Ради нацбезпеки й оборони на час розслідування.

Про це повідомив його речник Святослав Цеголко.

«Петро Порошенко вимагає у правоохоронних органів проведення термінової перевірки інформації, викладеної в журналістській програмі «Наші гроші» для спростування або підтвердження оприлюдненого», – додав він.

Нагадаємо, що 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. Нібито Ігор Гладковський брав участь у схемах мільйонних розкрадань в оборонному комплексі.

За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував десь у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки.

При цьому, державні оборонні підприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Гладковського називають близьким другом і партнером Порошенка.

Share