Вирахували за смартфонами: Названо точну кількість українців у Польщі

Компанія Selectivv за допомогою сім-карт та телефонів налаштованих на українську чи російську мову визначила кількість українців в Польщі .

У Польщі порахували кількість українців, що там перебувають за допомогою смартфонів. Станом на січень налічувалось близько 1,27 млн. українців. Про це повідомляє 112 канал з посиланням на Gazeta Wyborcza.

Зазначається, що масова міграція з України триває вже майже п’ять років, від початку спалаху конфлікту на Донбасі. За оцінками експертів кількість українців, які перебувають у Польщі складає від мільйона до трьох мільйонів осіб.

“У нас є розділ, де міститься інформація про візи, дозволи на роботу, дозволи на тимчасове і постійне проживання та внески на соціальне забезпечення, сплачені в страховій компанії. Тому ніхто точно не знає скільки українців зараз живу у Польщі”, – повідомив професор з Лодзинського університету Петро Шукальський.

Gazeta Wyborcza взяла дані у компанії Selectivv, яка вивчає звички і поведінку власників телефонів, та має приблизні дані, які допомогли визначити кількість українців в Польщі.

Як повідомляється, для того, щоб упевнитись, що телефон, належить українцю, достатньо знати, що сім-карта належить одному з польських операторів, пристрій налаштований на українську чи російську мову і принаймні раз на рік абонент під’єднується до українських стільникових мереж.

За даними, які отримала компанія Selectivv, у січні в Польщі було 1,27 мільйона українців. Минулого року їх кількість складала понад 830 тисяч.

Дані, якими володіє Selectivv, є анонімними. Однак компанія навіть знає, скільки українок у Польщі планують вагітність чи вже чекають на дитину. Це можна довідатись завдяки додаткам із планування вагітності.

З метою покращення контролю з боку держави над міграцією працівників зі Сходу, у першу чергу – з України, з січня минулого року у Польщі запроваджено нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Зокрема, працедавці зобов’язані інформувати відповідні органи про всі зміни щодо працевлаштування громадян України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та Росії, які користуються спрощеною процедурою доступу до польського ринку праці.

Поряд із дозволами на працевлаштування, які видаються воєводами на три роки, запроваджуються дозволи на сезонні роботи, які видаватимуться на дев’ять місяців упродовж календарного року. Нове законодавство також передбачає створення спеціального реєстру іноземців з повною інформацією про дозволи на працю, зокрема й сезонну, заяви щодо намірів працевлаштувати іноземців, а також дані місцевих органів влади про кадрові проблеми на локальному ринку праці. За реєстрацію заяви про працевлаштування іноземця польський працедавець тепер змушений буде заплатити до казни 30 злотих (близько 240 грн). Усі ці заходи спрямовані на те, щоб краще контролювати потік трудової міграції до Польщі зі Сходу, принагідно заробивши на цьому додаткову копійку.

Перепис населення 2011 року зафіксував, що у Польщі проживає 51 тис 1 особа українського походження, причому 27 тис 630 задекларували українське коріння як єдине.

Найбільше представників української нацменшини — понад 11 тисяч — проживає у Вармінсько-Мазурському воєводстві, близько 3,7 тисячі — у Західнопоморському, майже 3 тисячі у Підкарпатському.

З мігрантами ситуація складніша. Говорячи про понад мільйон українців, польські політики та підприємці, як правило, апелюють до статистики про видані декларації щодо намірів працевлаштувати іноземця. У 2016 році таких документів було видано понад 1,3 млн, причому майже 1,2 млн — громадянам України. Поточний рік напевно позначиться новим рекордом, адже тільки протягом першого півріччя українцям виписали майже 905 тисяч декларацій.

Так, протягом першої половини 2017 року громадяни України отримали понад 91 тисячу дозволів на тимчасове перебування, найбільше — понад 52 тисячі — були видані на термін до 1 року. Дозволи на час довший, ніж 3 роки, були видані 20 тисячам українців.

Управління до справ іноземців прогнозує, що цього року просити про нові дозволи на проживання можуть навіть 150 тисяч громадян України.

Джерело

Share