Все вже відомо. Супрун пішла Ва-банк і розкрила всі карти. “Одна з причин постійних атак проти нашої команди… це”

Одна з причин постійних атак проти нашої команди — трансформація системи закупівель ліків. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями, кошти платників податків виділені з бюджету на ліки, більше неможливо красти.повідомляютьhttp://www.tochkazoru.pp.ua

Olga Stefanyshyna, яка активно лобіювала програму міжнародних закупівель з самого початку, добре пояснює суть змін в інтерв’ю для chastime.

Сьогодні ніхто не може просто закупити препарат від раку в 10 разів дорожче, щоб “розпилити” державний бюджет. Хоча лише в 2014 році МОЗ України тільки так і проводив закупівлі ліків за кошти платників податків.
Для осіб, які сиділи біля цієї годівниці роками — це втрачені сотні мільйонів гривень. І вони не можуть змиритися з тим, що “веселі” часи вже не повернути.

Коли ми прибрали з закупівель корупційну складову, позитивні зміни почали відбуватися дуже швидко. Лише за 1 напрямком — закупівлями для лікування раку в дорослих — тепер вдається закуповувати 90% препаратів дешевше, ніж це було в 2014 році!
Для пацієнтів з хронічним мієлоїдним лейкозом вдається закуповувати препарат Іматиніб у 67 разів дешевше, ніж це робило міністерство до впровадження закупівель через міжнародні організації. В середньому тепер держава закуповує на 30%-40% більше препаратів для лікування онкологічних хвороб в дорослих та дітей.

Загалом перехід на закупівлі через міжнародні організації дозволили використати на додаткові закупівлі до 39% виділених коштів. Це все — більше життєво важливих ліків, вакцин, стентів та інших медичних виробів, які бережуть здоров’я та життя багатьох-багатьох людей. Доки триватимуть зміни, доступ пацієнтів до лікування розширюватиметься.

корупція
ліки та врятовані життя

Все просто.

Джерело

Share