Вступ у ЄС і НАТО: Порошенко назвав дату подачі заявки

За словами глави держави, за останні п’ять років наша країна “широко відкрила двері до Європи”.

Президент Петро Порошенко вважає, що до 2023 року Україна буде готова подати заявку на вступ у Європейський Союз та НАТО.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави, пише ua1.com.ua.

“В 2023 році цілком реалістично розпочати переговори про вступ до ЄС і зробити так, щоб Україна отримала План дій щодо членства в НАТО”, – заявив глава держави..

Він також зазначив, що питання про ПДЧ можливо порушити вже у грудні цього року на Лондонському саміті НАТО. Порошенко також зауважив, що написав про це днями у листі до Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

“До цих найпотужніших організацій ми приєднаємося як країна-регіональний лідер. Як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу. Як країна, яка захистила від російської навали не лише себе, а й усю європейську цивілізацію”, – впевнений президент.

На думку глави держави, Україна спроможна підготуватися до вступу у ці організації до зазначеного терміну.

Він також констатував, що за останні п’ять років наша країна “широко відкрила двері до Європи”.

“Ми як ніколи наблизилися до повноправного членства і в ЄС, і в НАТО”, – сказав він та додав, якщо наша країна продовжить обраний курс – зайде настільки далеко, що Росія втратить будь-який шанс повернути Україну у свою зону впливу.

Водночас Порошенко висловив переконання, що найгірші випробування вже позаду, і сьогодні, як ніколи, ми близькі до побудови сильної успішної держави, здатної забезпечити добробут і безпеку кожного українця.

“Але лише членство в Євросоюзі, і особливо членство в НАТО, остаточно й безповоротно гарантує незалежність держави, безпеку країни і безпеку кожного громадянина. З такою сусідкою як Росія спати спокійно, без зарядженої рушниці під ліжком, можна лише під колективним захистом Північноатлантичного альянсу”, – підсумував він.

джерело

Share