Як швидко набирати на клавіатурі! Головні фішки навчання

Уміння швидко друкувати потрібно не тільки копирайтерам і секретарок. Чим би ви не займалися, якщо ви вмієте набирати текст швидко і ритмічно, це здорово знизить вашу втому і зробить роботу більш приємною. Зміниться і якість ваших текстів: якщо ви встигали руками за своїми думками, це впливає на змістовність текстів. З таким навиком ви маєте переваги перед іншими претендентами роботи, та й взагалі, чим більше ми вміємо, тим вище наша ціна.

Основні правила

Перед тим, як навчитися швидко друкувати на клавіатурі, вивчіть розташування клавіш на ній. Як це зробити? Приблизно чверть хвилини дивіться на один ряд клавіатури з буквами. Починати краще з самого верхнього. А тепер не підглядаємо і відтворюємо їх на папері. Робимо це до тих пір, поки не зможете відтворити їх розташування без запинки, причому і вголос, і на папері.

Тепер спробуйте набрати на клавіатурі весь алфавіт. Виконуйте їх, поки це не почне виходити швидко.

До речі, рівна постава і правильне розташування тазу – одна із запорук швидкого освоєння навичок швидкого друку.

Впливає на швидкість друку і сама клавіатура. Нехай вона буде невеликою і ергономічною, букви повинні бути розділені на дві частини: для лівої і правої рук. Підійде і просто вигнута.

А ще під час тренувань не варто підглядати на саму клавіатуру.

Важливо знати: іноді труднощі з швидким набором виникають через погану координацію. В цьому випадку можна розвивати і її. Так що займіться і вправами для вестибулярного апарату.

Ще одним архіважливо моментом є те, як ви маєте в своєму розпорядженні на клавіатурі пальці. Правильно, якщо за кожним з пальців закріплені ті чи інші кнопки. Більш того, навіть розташування кнопок на клавіатурі «заточене» саме під це. Отже, у нас є 6 рядів кнопок.

При цьому, верхній нам не потрібен. Що ж стосується інших, то способів розташування пальців є кілька. Наприклад, такий, як на малюнку.

При цьому мізинець правої руки повинен знаходитися у верхній частині клавіші з буквою ж, безіменний палець – над буквою д, середній палець – над буквою л і палець вказівний – над о. Великі пальці розташовуються над прогалинами. Пальці лівої руки розташовані так: вказівний над А, середній палець над В, безіменний палець – над буквою И і мізинець над буквою Ф.

Для початку вказівні пальці повинні відчувати виступи над літерами про і а. На них ми і спираємося. Кнопки запам’ятовуємо наступним чином: спочатку «свої» клавіші запам’ятовує вказівний палець правої руки потім – лівої. Потім розучуємо кнопки для середніх пальців обох рук, далі – для безіменних і нарешті, для мізинців. Але всюди спочатку вчимо клавіші для руки правою потім для лівої.

Існує і сучасний метод, при якому пальці руки лівої розташовуються над клавішами и, в, а й м, а правою – над т, о, л і д.

Не менш важливо при наборі швидкості і правильно бити по клавішах. Удар повинен здійснюватися не тільки подушечкою пальця, але і всієї пензлем: вдаряємо чітко, легко і уривчасто, після чого повертаємо на первісну позицію кожен палець. За прогалин вдаряє ребрами великих пальців.

Важливий і ритм друку. Навіть якщо якісь поєднання букв ви набираєте швидше, ритм все одно потрібно дотримуватися. При навчанні швидкого друку спробуйте використовувати метроном.

Навчальні програми і сервіси

Всілякі тренажери і інтернет-сервіси вам точно не завадять в навчанні. Просто кілька посилань:

«Stamina» – цей тренажер скачується безкоштовно. Навчить, як швидко друкувати на клавіатурі двома руками. Знайти можна на сайті Stamina.ru.

«Соло на клавіатурі». Суперпопулярна програма. Дозволяє навчитися друкувати гранично швидко.

«VerseQ» – суперпопулярна програма, за допомогою якої навчання відбувається в найкоротші терміни. Відшукати її можна на сайті verseq.ru. Існує також його онлайн-версія під назвою «VerseQ online». Шукати її варто на сайті під аналогічною назвою. За допомогою цих тренажерів можна поліпшити свої навички просто за пару днів.

«Усі 10» – тренажер онлайн і безкоштовний. Шукайте на сайті vse10.ru.

«Клавогонкі». Дуже інересная, захоплююча гра і тренажер. У клавогонок вистачає аналогів, але ця гра найпопулярніша.

Серед дитячих тренажерів найбільш популярні «Веселі пальчики» і дуже старий, але весь час актуальний «Baby type».

Не так поширені, але ефективні «iQwer», «RapidTyping» «Бомбина» (шукайте на сайті bombina.com). Також спробувати потренуватися можна на онлайн-тренажері nabiraem.ru, «TypingDr» і т.д.

Поліпшити свої навички швидкого друку можна навіть якщо більшу частину свідомого життя ви прожили без комп’ютера. Просто у пальців теж є м’язова пам’ять і її цілком можна тренувати.

Джерело

Share