Як ти – запитують друзі. Погано — зізнаюся чесно, бо це стан спустошення. Я весь час згадую 25 травня. Це був важливий і дуже щасливий день для всіх нас, для мільйонів людей, ми щиро боролися за свободу Наді

– Як ти? – запитують друзі.

– Погано- зізнаюся чесно, бо це стан спустошення. Коли ти стільки сил, нервів віддавав , аби витягти, забирав цей час від своєі родини і маленьких дітей. Й це спустошення ще довго буде зі мною, й я не знаю , чи є в мене тепер сили й далі віддавати частину себе для перемоги добра, коли настільки востребувана ненависть сьогодні …..Коли ненависті аплодують й її очікують, коли ненависть збирає лайки, аудиторіі і рейтинги.

Я весь час згадую 25 травня. Це був важливий і дуже щасливий день для всіх нас, для мільйонів людей, ми щиро боролися за свободу Надіі. Й звичайно, якби все повернути назад, ми б так само відданно боролися за іі звільнення. Бо Украіна своіх не кидає й не залишає, якими б вони не були!

Але я також згадую той тиск і пресінг, що здійснювався на президента і всю його команду, на мене з вимогою й навіть звинуваченнями, чи достатньо ми робимо. Ми тоді намагалися звільнити двох украінців з російських тюрем, передати РФ ГРУшників Єрофєєва й Алєксандрова, але звільнити двох наших.

Але в ВР висів один плакат з одним портретом , на нас тиснули з вимогами щодо однієі бранки , нам кричали, що маємо взагалі віддати ГРУшників без суду і вироку, бо вона голодує. Одна фракція кричала , що президент боіться звільнення героіні( ця фракція й подала вимогу нагородити її Зіркою Героя), а Рубан якось на ефірі Шустера виманав від мене, що ми маємо негайно , без вироків, віддати Москві російських військових, мовляв, він про це домовився….

А потім було підбурення мам і дружин заручників на голодування під АП, підбурення проти президента, хоч це ж не він тримав в тюрмах іх синів й чоловіків …. Й спілкування з родинами заручників ставало все важчим, відчувалося, що вони не просто страждають за рідними , а й добре накручені. Комусь так потрібен був соціальний вибух – на ідеально вразливій для суспільства темі, на заручниках.

А потім були поіздки в РФ й на окуповані території( де б відразу затримали кожного проукраінського політика)- під благою темою заручників…. Правда, нікого, жодного! не звільнили! Як і редутники – не витягли жодного! Навпаки,всі ці гнусні ігрища тільки ускладнили й відтермінували звільнення , бо ж навіщо бойовикам віддавати заручників ненависній « хунті», коли краще дати зброю тим, хто також ненавидить законну украінську владу, обрану народом.

Але ж як їздили туди тусуватися, то можна було б в бойовиків хоч когось випросити – витягти?…..
Я звернула увагу, що про заручників в цих розмовах з гидозного відео- жодного слова! Вони не потрібні. Потрібна зброя, щоб вбити тих, хто українських заручників звільняв: украінського президента, украінських політиків, СБУ.

Спустошення. Я знаю, що маю зібратися й працювати далі. Робота по звільненню всіх наших не зупиняється й не зупиниться , ми й надалі докладатимемо всіх зусиль, аби витягти всіх. Але робити це буде ще важче. З багатьох причин. Й про це не сьогодні.

Р. S. Насправді, вона кинула гранату й підірвала парламент. В гібридній війні, де Росіі так важливо показати , що Україна не відбудася як держава, підірвати довіру, до всіх інститутів влади, перетворення парламенту на божевільню- це граната. Громадяни, які обрали цю Раду « нових обличчь», сьогодні зневажають парламент, й дійсно, депутати всіх фракцій безмірно доклалися до цього . Чого варті редутники, які сьогодні верещали, що іх попросили показати речі…

Але для мене, попри все, ВР 8 скликання – це парламент, де є Джемілєв, Чубаров, багато інших достойних людей; парламент, що голосував за безвізові й антикорупційні закони, де є ті, хто бореться за звільнення заручників й проти РФ – агресора, а не проти Украіни.

Що робити далі? Зібратися й працювати. На Украіну! Я розумію, що планка клоунади й шапіто піднята високо, шоу має бути все зажигатєльнєє, а скучні промови про роботу мало цікаві . Але ми маємо працювати- тільки так можна зупинити гранату уповільненоі дії, якою хочуть взірвати Украіну.

IRYNA GERASHCHENKO

Share