Їх заарештували! Але не поспішайте радіти, що корупціонерів почали карати. Прочитайте спочатку цей текст до кінця

Тетяна Висоцька

Солом’янський суд Києва заарештував керівників державного підприємства «Спецтехноекспорт» за підозрою в розтраті державних коштів.
Але не поспішайте радіти, що корупціонерів почали карати. Прочитайте спочатку цей текст до кінця.

Перш за все:
1. Суд-то заарештував – але з мізерною як для корупціонерів заставою. Так що скоро будуть на волі, і можливо спокійно виїдуть за кордон.

2. Сума розтрати, в якій підозрюють всю компанію – лише 55,5 млн гривень, це приблизно 2 мільйони доларів. Де інші справи?

3. Всю вину валять на керівників середньої ланки, велике начальство ніби не знало.

А варто згадати, що «Спецтехноекспорт» входить до складу державного концерну «Укроборонпром» і є дочірнім підприємством ДП «Укрспецекспорт», яке до початку 2018-го три роки очолював вже добре відомий нам по розслідуванню Дениса Бігуса Павло Букін, з лютого 2018-го – очільник всього концерну. У справі як обвинувачуваний не фігурує.

Також треба звернути увагу. На цьому ж підприємстві «Спецтехноекспорт» директором департаменту міжнародних контрактів працює син депутата від «Народного фронту» Яценюка Сергія Пашинського – Антон Пашинський, але серед арештованих його немає.

Тепер повернемось до арештантів.

Колишньому очільнику держпідприємства Павлу Барбулу – тримання під вартою з можливістю внесення 1,9 млн гривень застави.
Смішна сума, розповім чому.

Нині 32-річний Барбул очолював Спецтехноекспорт з 2015-го по літо минулого, 2018 року. Тобто, очолив важливе оборонне підприємство у 28 років.

ГПУ та ДФС почали розслідувати справу про розтрату ще восени 2017 року.
Влітку 2018-го Барбула звільнили, через вказану кримінальну справу (звільнили, а не посадили!).

А вже через кілька тижнів його мати, Каріна Атанасян, за договором купівлі-продажу стала власницею будинку в елітному смт Козин під Києвом.

Йдеться про будинок на 435 кв. м на кількох земельних ділянках, з господарськими спорудами і фонтаном, у якому проживає Барбул з родиною. Ціна на такі будинки – вираховується мільйонами доларів.

Примітно, що навпроти від будинку Барбула мешкає і перший замголови української розвідки Сергій Семочко з родичами-росіянами.

Чинний керівник підприємства Владислав Бельбас (з 2014 по літо 2018-го працював першим заступником голови) отримав запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення 7 млн гривень застави.

Бельбас, теж молода людина, цікавий своєю біографією: до приходу в оборонку він очолював та був співвласником ТОВ «Дозор Авто», яке прославилося постачанням китайських автомобілів Нацгвардії.

Раніше ця компанія називалася «Богдан Схід Авто», а її засновником було ПАТ «ЗНКІФ «СОВА» Олега Гладковського – першого заступника секретаря СНБО, голови Держслужби з експорту зброї та давнього бізнес-партнера Петра Порошенка і Ігоря Кононенка.

Ще раніше Бельбас працював у «Хюндай Мотор Україна», якою керує Ігор Гладковський.

Ще троє підозрюваних, прізвища не називають:
— Екс-директор департаменту – тримання під вартою з альтернативою внесення 5 млн гривень застави.
— Колишній начальник сектору – тримання під вартою з можливістю внесення 1,5 млн гривень застави.
— Колишній заступник директора – цілодобовий домашній арешт.

А ще НАБУ похвасталося, що сьогодні провело обшуки у екс-першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони, друга і ділового партнера президента України Петра Порошенка – Олега Гладковського та його сина Ігоря. Вони теж мешкають у Козині. Як і президент.
Чи варто казати, що нічим ці обшуки не закінчилися.

Далі буде.

На фото – Барбул і Бельбас.

Джерело

Share