Заплатимо як в Європі! Нові тарифи на електрику вивернуть кишені українців!

З 1 вересня 2019 року Національна комісія з держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕ) знизила тарифи на електроенергію для промислових споживачів на 20 копійок до 11,6 копійок за один кВт год, пише Главред.

Представник президента в уряді Андрій Герус днями заявив, що таким чином і тариф на електричну енергію для населення також найближчим часом може бути знижений на 20 копійок. Також пан Герус вважає, що у вересні буде прийнято рішення, яке врахує ефект падіння світових цін на вугілля і це змінить ціноутворення на електроенгергію.

Дійсно, з початку року ціна вугілля на світовому ринку впала на 45%. “Таке рішення дасть ще додатковий позитивний ефект для українських споживачів”, – вважає він, маючи на увазі і можливості для подальшого зниження цін на електроенергію для побутових споживачів.

Потрібно відзначити, що в деяких ЗМІ також з’являлася інформація про те, що ціни на електроенергію в Україні саме для населення можна цілком і без усякого побоювання знижувати в три рази. Можливо, преса плутає триразове зниження розподілу електроенергії для підприємства Укренерго з таким же триразовим зниженням цін для населення. Це різні речі.

МАКСИМУМ – МІНУС 10%

Чи відбудеться взагалі подібне зниження тарифів і що очікувати нашим пересічним споживачам електроенергії в найближчі місяці?

Як заявив енергетичний експерт Дмитро Марунич, звичайно ж, ні про яке зниження цін на електрику в три рази для звичайних українців говорити ні в якому разі не можна:

“Дійсно, тариф на розподіл електроенергії для Укренерго був знижений в три рази. У будь-якому випадку тарифи для населення теж будуть знижені. І пан Герус тут прав – на 20 копійок за кВт. Год. Таким чином, тариф для населення має стати меншим десь то на 10%. Але коли це буде, я сказати не беруся “.

З Дмитро Марунич згоден незалежний енергетичний експерт Валентин Землянський. Він зазначив Главреду, що тариф на електроенергію для населення дійсно стане дешевше на 20 копійок за кВт і станеться це дуже скоро:

“Новий склад уряду може також може вплинути на прийняття інших рішень на ринку виробництва і розподілу електроенергії і тоді для населення може статися ще деяке зниження тарифів. Хоча я думаю, що все поки залишиться так як є”, – сказав Землянський.

ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ

А ось інший аналітик, провідний експерт енергетичних програм Центру ім. А. Разумкова Віктор Логацкій заявив Главреду, що зниження цін на розподіл електроенергії для Укренерго зовсім не означає, що тариф для населення буде також знижений:

“Це речі не взаємопов’язані. Більш того, хочу вам нагадати, що промислові підприємства і фірми в нашій країні фактично субсидують населення, беручи на себе набагато більшу плату за електроенергію. Ціна кіловата для звичайних споживачів в Україні і так залишається найнижчою в Європі і, навпаки, вона з часом повинна буде зростати, а для промисловості – знижуватися “.

Як відомо 5 червня 2019 року ще старий склад Кабінету Міністрів поклав спеціальні зобов’язання з постачання електроенергії для потреб населення з 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року на державні енергогенеруючі компанії Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго та операторів розподілу. Це рішення, як відзначали тоді експерти і чиновники, дозволило не піднімати ціни на електроенергію для населення. А ось, що буде в 2021 році, тим більше сказати не можливо. Може бути, для населення тоді тарифи на електроенергію значно і підвищаться. Хоча це станеться ще не скоро.

Але на сьогоднішній день зрозуміло одне: очевидно скоро ціни на електроенергію для звичайних споживачів все-таки знизяться, правда, лише на 10%.

Джерело

Share