Збагатився на грошах для АТО? Кандидат в президенти потрапив у гучний скандал

Колишній журналіст і кандидат у президенти України Дмитро Гнап потрапив в скандал з премією для команди «Слідство.Інфо». Його викрили в привласненні понад 9 тис. євро, які повинні були перейти на потреби українській армії.

Скандал розгорівся після поста в Facebook журналістки і засновника програми розслідувань «Слідство.Інфо» Анни Бабинець. Вона розповіла, що у 2015 році команда журналістів проекту отримала премію «Вільна преса Східної Європи-2015» – грошовий приз склав 15 тис. євро.

1

«Тодішній керівник Слідства.Інфо Дмитро Гнап від імені команди публічно заявив, що ці гроші будуть витрачені на допомогу армії. Днями до мене звернулися колеги з іншого медіа з питанням про долю цих грошей. Весь цей час я була впевнена, що приз справді пішов на армію. Почали розбиратися. З’ясувалося, що премія була перерахована на банківський рахунок Дмитра (можливо, тому, що рахунки ГО «Слідство.Інфо» були відкриті лише у грудні 2015-го, а премія надійшла десь за півроку до цього)», – пояснила дівчина.

За словами Гнапа, 2 тис. євро були передані на допомогу армії, а 3,9 тис. євро пішли на оперативні витрати організації, а 9,1 тис. євро досі знаходяться в його банківському сейфі.

«У найближчі дні він перерахує їх як благодійний внесок на рахунок ГО «Слідство.Інфо»- туди, де вони, власне, повинні бути. І ми з командою вирішимо, як краще витратити ці гроші», – повідомила Бабинець.

На її пост відреагував журналіст Дмитро Опанасенко, який назвав ситуацію «мерзенною»: «Ситуація не прикра, а огидна. Вся команда «Слідства» на той момент вирішила, що ці гроші не будуть розподілені між працівниками. А підуть на допомогу тоді ще АТО. Дмитро навіть написав великий пост про це. Але. «Не склалося».

1

Сам Гнап також відреагував на скандал і заявив, що сьогодні-завтра перерахує залишок коштів на рахунок «слідства».

При цьому в коментарях поцікавилися, чи вказав кандидат в президенти ці гроші у своїй електронній декларації?

1

Джерело

Share