Зеленський домовився з Лукашенком, їде в Україну!

Нещодавно президент Білорусі Олександр Лукашенко привітав ідею глави української держави Володимира Зеленського щодо переговорів у Мінську, а тепер стало відомо, що він прийняв пропозицію президента України відвідати Форум регіонів в Житомирі.

Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Білорусі в Україні Ігор Сокол, передає “Белта”.

За його словами, в Білорусі не сумніваються, що після парламентських виборів в Україні, країни продовжать активно торгово-економічне співробітництво.

“МИ ОТРИМАЛИ РЯД ПОЗИТИВНИХ СИГНАЛІВ І ВІД ОБРАНОГО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ. ЯК ВИ ЗНАЄТЕ, ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАПРОСИВ ОЛЕКСАНДРА ЛУКАШЕНКА НА ФОРУМ РЕГІОНІВ У ЖИТОМИРІ. НАШ ПРЕЗИДЕНТ ПІДТВЕРДИВ СВОЮ УЧАСТЬ. ЦЕ СТАНЕ НАЙВАЖЛИВІШИМ ЗАХОДОМ В ДВОСТОРОННІХ ВІДНОСИНАХ”, – СКАЗАВ СОКІЛ.

Також посол нагадав про готовність Білорусі надати переговорний майданчик у разі розширення “нормандського” і “мінського” форматів, на чому наполягає Зеленський.

“ТОБТО АВТОРИТЕТ МІНСЬКОГО МАЙДАНЧИКА І НАШОГО ПРЕЗИДЕНТА В ДАНІЙ СИТУАЦІЇ ДУЖЕ ВЕЛИКІ”, – ПІДКРЕСЛИВ ДИПЛОМАТ.

Нагадаємо, Президент Білорусі Олександр Лукашенко 9 липня зустрівся з “державним секретарем союзної держави” Григорієм Рапотою, якому заявив, що у Білорусі з Росією “маса проблем”.

Лукашенко акцентував, що вони з Путіним “відповіли на найголовніше питання, який, знаєте, підкидає з усіх боків (не знаю, з якою метою): увійде Росія до складу Білорусі або Білорусь до складу Росії чи ні”.

“МИ ВІДПОВІЛИ, ЩО ЦЬОГО СЬОГОДНІ РОБИТИ ВЗАГАЛІ НЕ ПОТРІБНО. НАВІТЬ РОЗМОВЛЯТИ НА ЦЮ ТЕМУ. І ПУТІН НА ЦЕ ПИТАННЯ ВІДПОВІДАВ. І Я ТИМ БІЛЬШЕ. НЕМАЄ ТАКОЇ НЕОБХІДНОСТІ”, – ПІДКРЕСЛИВ ЛУКАШЕНКО.

“ТРЕБА ВИРІШУВАТИ І ПОТОЧНІ ПИТАННЯ, ЯКИХ У НАС З РОСІЄЮ ЧИМАЛО. НАПРИКЛАД, У НАС СЬОГОДНІ БЛИЗЬКО 80 ПІДПРИЄМСТВ ЗАКРИТІ РОССІЛЬГОСПНАГЛЯДОМ АБО ЯКИМОСЬ ТАМ ОРГАНОМ В РОСІЇ, А МОЖЕ БУТИ, І УРЯДОМ. ШВИДШЕ ЗА ВСЕ, УРЯДОМ. ЗАКРИТО ГЕТЬ ДО ПОСТАВОК НАШОЇ ПРОДУКЦІЇ В РОСІЮ. ПРИТОМУ ПІД НАДУМАНИМ ПРИВОДОМ “, – ЗАЯВИВ ЛУКАШЕНКО

“Або промислова кооперація, про яку ми багато говоримо. Або податковий маневр, який підкинули замість митних зборів, про які ми домовлялися, що їх взагалі в ЄАЕС бути не повинно. Не те що в Союзній державі. Або минули вже фактично терміни по переговорам на поставки природного газу і нафти на майбутнє. Купа питань. Які не вирішуються … “, – зазначив Лукашенко.

“ТОМУ ЩО БЕЗ ВИРІШЕННЯ ЦИХ ПИТАНЬ І РОЗМОВЛЯТИ НЕМА ПРО ЩО, З НАШОГО БОКУ. ТОБТО МАСА ПРОБЛЕМ”, – КОНСТАТУВАВ ЛУКАШЕНКО.

Джерело

Share