Зеленський підписав закон про підвищення соціальних гарантій

Президент Володимир Зеленський підписав закон №646-IX про підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб, який Верховна Рада прийняла 2 червня 2020 року, повідомила прес-служба Офісу президента, передає ubr.ua.

Документ спрямований на підвищення соціальних гарантій для таких категорій громадян:

  • дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням: збільшення розміру допомоги з 2 до 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
  • для дітей з інвалідністю, які перебувають під опікою: зростання допомоги до 3,5 прожиткового мінімуму;
  • для осіб, які досягли 80-річного віку і які потребують постійного стороннього догляду: 40% прожиткового мінімуму.

Право призначення допомоги одиноким матерям визначається відповідно до встановлених умов для призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям в порядку, який затвердив Кабмін.

Також документ доповнює закон про соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і встановлює одноразову безпроцентну поворотну фінансову допомогу непрацюючій працездатній особі з числа членів такої сім’ї для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності.

До того ж в законі по-новому визначається поняття “середньомісячний сукупний дохід сім’ї”, який застосовують при визначенні розміру допомоги.

У підписаному документі передбачається, що порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати соцдопомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та особам з інвалідністю буде встановлюватися Кабміном.

Закон розширює коло осіб, які потребують додаткового сприяння у працевлаштуванні. Цей перелік доповнений непрацюючими працездатними особами з малозабезпечених сімей, які отримують соцдопомогу.

Джерело

Share