Житимемо як в Європі: Міністр розповів коли Україна наздожене Польщу

Міністр фінансів вважає, що якщо економіка України розвиватиметься нинішніми темпами, то наздожене Польщу через 50 років.

Економіка України після падіння 2014 року стабілізувалася і повернулася до режиму постійного зростання. При цьому країні знадобиться 50 років для досягнення поточного економічного рівня Польщі, заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє Корреспондент з посиланням на Радіо Свобода.

Глава Мінфіну зазначила, що у 2014 році економіка України була “хвора”, потім зазнала “тиску російської агресії”, тому головним завданням уряду було стабілізувати її.

“Це було зроблене. Зараз, уже 12 кварталів поспіль, економіка України зростає. Коли подивитися на результат, який ми досягли за попередні чотири роки, звісно, він незвичний. Інфляція – менше 10%. Золотовалютні резерви на сьогоднішній день – найвищі за останні п’ять років. Коли говорити про макроекономічну ситуацію, то вона досить стабільна сьогодні”, – сказала Маркарова.

Міністр вважає, що якщо українська економіка розвиватиметься нинішніми темпами, то наздожене Польщу через 50 років, проте Україна могла б це зробити й швидше. “Це, звісно, для нас дуже довгий термін. І ми точно плануємо і маємо рецепти, як зробити, щоб наздогнати швидше”, – зазначила глава Мінфіну.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна втратила 16% ВВП через Росію. Глава держави звинувачує в економічній кризі в країні економічну блокаду РФ.

У НБУ прогнозують скорочення зростання економіки України в найближчі два роки до 2,5% і 2,9% (після 3,4% у минулому році).

Джерело

Share