«Зусилля в Україні були надзвичайними»: У США розповіли, чому Путін зупинився на Донбасі (відео)

За словами Джона Керрі, адміністрація часів Обами допомогла організувати санкції проти РФ в Європі, а також підштовхнула реформи в Україні.

Завдяки політиці екс-президента США Барака Обами була відвернена небезпека військового конфлікту міжнародного масштабу, а президент Росії Володимир Путін був змушений змінити свої плани із захоплення нових територій. Про це заявив колишній Державний секретар США Джон Керрі в інтерв’ю ведучим ток-шоу The Week Пітеру Залмаєву і Тарасу Березовцю, передають Патріоти України.

«Президент приймав єдині вірні рішення. Такі, які не дозволили напружити ситуацію до рівня Третьої світової. Думаю, це був мудрий шлях, і цей шлях мав свій ефект. Президент Путін зупинився на Донбасі, він не пішов на Київ, війна не поширилася», — сказав Керрі.

За його словами, адміністрація часів Обами допомогла організувати санкції проти РФ в Європі, а також підштовхнула реформи в Україні. Керрі зазначив, що тодішній уряд США діяв рішуче і дав Україні захисну зброю.

«Наша підтримка України була дуже рішучою. Ми витратили понад 4 млрд доларів на програму підтримки прикордонних країн, наші зусилля в Україні були надзвичайними», — додав політик. У нинішній час, за його словами, війна ведеться за допомогою кібератак, дезінформації та втручань у політику. «Але я впевнений, дуже важливо не наближати війну, залишати можливості для дипломатичного вирішення», — сказав Керрі.

Джерело

Share